
Székesfehérváron rendezte a Magyar Atlétika Szövetség a Kölyökbő Atléta Program országos fesztiválját. A regionális csapatversenyek első helyezettjei szereztek jogot a részvételre, s először fordult elő, hogy U10 korosztályban a Szekszárdi Sportközpont Nkft. csapata részt vehetett az országoson.
A tanévvégi programok miatt a regionális győztes csapatot jelentősen át kellett alakítani, de a szekszárdi atlétika erősségét, és széles bázisát mutataja, hogy a KöAP csoportvezetők segítségével ügyes gyerekek kerültek a csapatba. A 2017-18 as születésűeknél 11 csapat versenyzett az öt feladat során. Az Asztalos Hunor, Fodor Zente, Hepp Adél, Ignácz-Bencze Ferenc, Mayer Levente, Schwarcz Atád, Szőke Gergő, Tellár Alma összeállítású csapat feladatról-feladatra jól teljesített, és végül 31 ponttal a kiváló ötödik helyet szerezte meg, mindössze egy ponttal lemaradva a negyedik helyezett ARAKocska csapatától. Atlétapalántáink a sprintváltóban a második legjobb eredményt érték el, míg a medicinlabdavetésben elért 7.68 méteres átlaguk a negyedik legjobb teljesítmény volt az erős mezőnyben. Ötösugrásban hat pontot szereztek a hatodik helyükkel, míg 6 perces Cooperben és gátváltóban a kilencedik legjobb eredményt ért az átlaguk.
A csapatot Péterbence Csilla kísérte Székesfehérvárra, míg a felkészítésben részt vettek még Gyenesné Maráczi Henriett, Klézl Zsuzsanna, Mucska Melinda és Póth Gábor.
Mindenkinek gratulálunk, és köszönjük az egész éves munkátokat!

